ژاپن

 

alt

از بالا شینجوکو، برج توکیو، رینبو بریج، شیبویا، ساختمان مجلس ملی 

 

توکیو (به ژاپنی: 東京 Tōkyō)‏ با نام رسمی کلان‌شهر توکیو (به ژاپنی: 東京都 Tōkyō-to)‏ پایتخت کشور ژاپن است. توکیو در شرق جزیرهٔ هونشوی ژاپن واقع شده‌است و یکی از استان‌های ۴۷ گانهٔ ژاپن به شمار می‌آید.

 

توکیو در ابتدا یک دهکدهٔ ماهیگیری کوچک به نام ادو بود. در دوره‌های بعد ادو رفته‌رفته به شهری بزرگ تبدیل گشت، به گونه‌ای که در قرن ۱۸ میلادی به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان تبدیل شد.

 

تا سال ۱۹۴۳ میلادی، تقسیم‌بندی و عنوان‌های شهر توکیو و استان توکیو وجود داشت اما در این سال این گونه تقسیم‌بندی منسوخ شد و شهر و استان توکیو با یکدیگر ادغام شدند. توکیو پس از نیویورک و لندن عنوان بزرگ‌ترین پایتخت‌های صنعتی جهان را به دست آورده‌است.

 

 

در سال ۲۰۱۰ میلادی، منطقهٔ شهری توکیو که شامل توکیو و استان‌های مجاور آن می‌شود، با جمعیت ۳۶ میلیون و ۶۶۹ هزار نفر پرجمعیت‌ترین منطقهٔ شهری در جهان بوده‌است. همچنین توکیو عنوان بزرگترین اقتصاد شهری جهان را دارا می‌باشد.

 

 در سال ۲۰۰۸ میلادی از پانصد شرکت برتر جهان، ۴۷ شرکت در توکیو واقع بوده‌اند و این شهر از این نظر، رتبهٔ نخست در جهان را از آن خود کرده‌است.

توکیو شهری است که بارها به خاطر زمین‌لرزه، آتش‌سوزی و یا جنگ بطور کامل ویران شده‌است و هر بار با زیبایی بیشتر از نو ساخته شده‌است. به همین سبب چشم‌انداز کنونی شهر توکیو با معماری معاصر بسیار مدرن و جذاب به نظر می‌رسد و بناهای تاریخی و کهنه در شهر بسیار کمیاب هستند.

 

 

 

حمل و نقل عمومی در توکیو بسیار پاکیزه و کارآمد است. قطارها و متروی توکیو به عنوان اصلی‌ترین بخش حمل و نقل عمومی فعالیت می‌کنند و در کنار این دو، اتوبوس، مونوریل و واگن برقی به عنوان مکمل فعالیت دارند. توکیو جشنواره‌های هنری، ورزشی و تفریحی متعددی داردجشنوارهٔ فیلم توکیو که بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ژاپن به شمار می‌رود، معمولاً در ماه اکتبر و در دو منطقهٔ توکیو برگزار می‌شود.

   

توکیو همچنین از نظر داشتن فضای سبز بسیار غنی است. پارک‌های طبیعی ۳۶٫۳ درصد مساحت کل توکیو را تشکیل می‌دهند و از نظر وسعت پارک‌های طبیعی، توکیو پس از استان شیگا جایگاه دوم را در ژاپن به خود اختصاص داده‌است. شهرداری توکیو از سال ۱۹۹۱ میلادی در نیشی شینجوکو جای دارد.

 

 عکس‌ها:

alt

عکس ماهواره‌ای از توکیو که توسط ناسا گرفته شده‌است

 

 

alt

دریاچه اوکوتاما

 

 

alt

بونراکو، خیمه شب بازی ژاپنی

 

 

alt

دانشگاه توکیو، تالار کنفرانس یاسودا

 

 

alt

برج کنترل فرودگاه بین‌المللی توکیو

 

 

alt

پارک یادبود شووا

 

 

alt

موزه ادو-توکیو

 

 

alt

جشن هاچی‌اوجی

 

 

alt

کاخ امپراتوری توکیو و قسمتی از خندق اطراف آن

 

 

alt

رینبوبریج در اودایبا

 

 

alt

موزه میرائیکان

 

 

alt

شهر بازی پالت تاون

 

 

alt

توکیو اسکای تری بلندین برج مخابراتی جهان

 

 

alt

محوطهٔ قلهٔ کوه جینبا

 

 

alt

مسیر راهپیمایی بین آب‌راه تاماگاوا‏ و پارک کوگانه‌ای

 

 

alt

چشمه آبگرم لاکوا

 

 

alt

موزه ملی توکیو

 

 

alt

مرکز ملی هنر توکیو

 

 

alt

معبد یاسوکونی

 

 

alt

پارک یویوگی

 

 

alt

پارک شینجوکو گیوئن

 

 

alt

ساختمان فرنگی باغ کیوفوروکاوا

 

 

alt

جزیرهٔ هاچیجوجیما

/ 2 نظر / 86 بازدید
ايميل خفن

دريافت ايميل هاي جديد و جذاب دريافت جايزه نقدي ماهانه در گروه آلفا http://alpha20.mihanblog.com/extrapage/1

بازي آنلاين

سلام دوست من خوبيد ؟ وبلاگ بسيار خوبي داريد ممنون ميشم منو لينک کنيد بعد اعلام کنيد من هم شمارو لينک مي کنم وبسايت من يک سايت بازي آنلاينه خوشحال ميشم نظرتونم در مورد سايتم بدونم به اميد موفقيت شما